20 DEN Julii Fidelus - monodram
Teatr / Kabaret

20 DEN Julii Fidelus - monodram

  • 13
    września 2026 (niedziela), godz. 16:00
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

„Kiedy byłam mała, a mama płakała, mówiłam do niej: «Nie płacz, bo i ja będę płakać». I płakałyśmy razem. Gdy miałam dwadzieścia trzy lata, mówiłam do niej: «Nie umieraj, bo i ja umrę». Ale wiadomo, tak się nie stało. Gdy umiera ci matka, to jest takie uczucie, jakby wyrywano ci wnętrzności – te z klatki piersiowej – gołymi rękami, a trochę jednak gorzej”.
(BEZMATEK Mira Marcinów) 

Kim staje się córka, gdy umiera jej matka?

Monodram Julii Fidelus powstał w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku, na III roku aktorstwa, w ramach zajęć „Teatr ożywionej formy”.

Spektakl na podstawie książki BEZMATEK Miry Marcinów wydanej przez Wydawnictwo Czarne Spółka z o. o. z siedzibą w Wołowcu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach projektu „Młody Teatr – ciąg dalszy”.

Projekt dofinansowano z budżetu
Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 



Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu