20. Bydgoszcz Jazz Festival 2022: In The Rhythm Of Chopin / wystawa Kingi Eliasz
Sztuki wizualne

20. Bydgoszcz Jazz Festival 2022: In The Rhythm Of Chopin / wystawa Kingi Eliasz

  • Wydarzenie archiwalne: 05.11.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Wieża CiśnieńBydgoszcz, Filarecka 2
W ramach 20 edycji festiwalu zapraszamy na wydarzenie towarzyszące, na wystawę do Wieży Ciśnień. Wystawa czynna do 27.11.2022.

KINGA ELIASZ Urodziła się 29.kwietnia 1973 roku w Toruniu. Mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Zajmuje się fotografią i grafiką. W 2000 r. zdobyła dyplom w pracowni prof. Wojciecha Bruszewskiego z plastyki intermedialnej oraz aneks z fotografii w pracowni prof. Zdzisława Mackiewicza na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2006 otrzymała dyplom Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1999 – 2002 współpracowała z TVP Oddział w Bydgoszczy w zakresie realizacji grafiki komputerowej oraz oprawy plastycznej programów telewizyjnych. W latach 2005 -2015 pracowała jako nauczyciel akademicki. Od roku 2002 zarządza Centrum Artystycznym Eljazz w Bydgoszczy. Od roku 2008 pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Artystycznego Eljazz w Bydgoszczy, które organizuje międzynarodowe wydarzenia artystyczne: Bydgoszcz Jazz Festival oraz Europejską Akademię Jazzu. Jej prace znajdują się w zbiorach Galerii Miejskiej BWA w Bzdgosycyz, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. W zakresie sztuk wizualnych porusza tematy dotyczące obrazu hybrydalnego – intermedialnego – polikodowego, zawierającego wiele wątków, technik i stylów. W komunikacie tym krzyżują się sprzeczności i zróżnicowania nie tylko w kontrastowej formie, ale i w przekraczaniu granic czystości obrazu i przyjętej konwencji na rzecz hybrydy związanej z nadmiarem i brakiem jednolitości i czystości formy, w której na jednej płaszczyźnie dochodzi do zetknięcia wielu kodów (znaków). Różnego rodzaju kody tworzą szczególną, zintegrowaną i wieloaspektową plastyczną jednostkę ekspresji. W każdym przypadku sposób kształtowania kompozycji i przekazywania informacji oparty jest na kontraście form, a na płaszczyźnie obrazu, odbywa się scalenie znaków wielu kodów. Mimo, że obraz przekazuje informacje w sposób całościowy i bezpośredni, a nie – jak słowa – opisowy i linearny oraz przynosi rezultat natychmiastowy i jest na pozór syntetyczny, przedstawia sytuację od razu i w całości, to sam w sobie może być niespójny i niejednorodny tak pod względem technicznym jak i tematycznym. Powierzchnia obrazu staje się przedmiotem gry ze schematami, ideami, konwencjami, spójnością form i jej brakiem.

Źródło: Centrum Artystyczne ELJAZZ

Centrum Artystyczne ELJAZZ

ul. Kręta 3
85-117 Bydgoszcz
tel.: 52 322 15 74

Powiązane wydarzenia

26
marca (niedziela), godz. 19:00

Osiecka, Grechuta – ważne piosenki

29
marca (środa), godz. 19:00

Stand-up: Sebastian Rejent - Optima Forma