18 WRZEŚNIA: Magdalena Kujawa w programie To nie jest roast
Wstęp wolny

18 WRZEŚNIA: Magdalena Kujawa w programie To nie jest roast

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
online

To nie jest roast! wraca na antenę! Gościem Jarka Jaworskiego będzie Magdalena Kujawa. Początek audycji w Radiu Sfera UMK o godz. 18.00. Do usłyszenia TUTAJ

Jarek Jaworski: Od ponad 25 lat Magdalena Kujawa wie wszystko o toruńskiej kulturze. Mimo, że kilka lat temu "zmieniła barwy klubowe", to dla mnie kultura i Magda to jedno". Magda jest absolwentką polonistyki na UMK. O kulturze zaczęła nam opowiadać już pod koniec lat 90. XX wieku jako dziennikarka toruńskiej redakcji Radia Pomorza i Kujaw. Jej relacje z premier teatralnych, wystaw i filmów były źródłem fachowej i rozumiejącej kulturę, wiedzy.

Po zakończeniu współpracy z Radiem PiK została szefową Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego "IKAR". Przez lata wypracowała markę najobszerniejszego, najdokładniej redagowanego wydawnictwa informacyjnego w dziedzinie kultury w mieście. Kiedy zaczynała nakład wynosił około 1800 egzemplarzy o objętości 24 stron. Gdy kończyła, w miasto ruszało 3 tysiące "Ikarów" mający nawet blisko 50 stron wypełnionych wywiadami, recenzjami i programem kulturalnym. Cały nakład rozchodził się w ciągu kilku dni. Kres "Ikara" przyniosła pandemia, zmierzch papierowych pism i horrendalne podwyżki cen papieru.

Jest jeszcze druga twarz Magdy, piękna i budząca nadzieję. Jeszcze na studiach zaczęła prowadzić zajęcia z niepełnosprawnymi, działając w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych przy Instytucie Pedagogiki UMK.

Dziś, po wspomnianej "zmianie kadr klubowych", Magda kieruje działem marketingu MZK w Toruniu, co widać na pierwszy rzut oka. Barwne, wysmakowane reklamy, promocja i współpraca z artystami. jeżeli ktoś zna się na kulturze, może ją robić nawet w tramwaju.

To nie jest roast jest oficjalną audycją Książnicy Kopernikańskiej w Radiu Sfera UMK.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42