Wystawa fotograficzna Ziarno Mąka Chleb. Młyny województwa kujawsko-pomorskiego
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Hybrydowe  /  Sztuki wizualne

Wystawa fotograficzna Ziarno Mąka Chleb. Młyny województwa kujawsko-pomorskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 26.11.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
 

Smaki Dziedzictwa – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji zapraszamy do Galerii Spotkań Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu na otwarcie poplenerowej wystawy fotograficznej Ziarno Mąka Chleb. Młyny województwa kujawsko-pomorskiego w sobotę 18 września o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Pięcioro autorów – miłośników fotografii – odwiedziło dwadzieścia dwie miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, by w artystycznej formie udokumentować i uwiecznić znajdujące się w nich młyny.

Autorami zdjęć są: Weronika Droszcz, Karol Gierad, Stanisław Jasiński, Kuba Krakowski, Michał Lewandowski i Przemysław Przybył.
Wystawę można oglądać „na żywo” w Galerii Spotkań WOAK oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.woak.torun.pl.

Uczestnicy pleneru w artystycznej formie dokumentują aktualny stan zabytkowych młynów, ale też pokazują współczesne przetwórnie: zarówno wielki kombinat zbożowy, jak i młyn rzemieślniczy wchodzący w skład gospodarstwa ekologicznego. Każdy z odwiedzonych podczas pleneru obiektów jest inny. Wszystkie jednak opowiadają historię rozwoju młynarstwa w Polsce, snują sagi o rodzinach młynarzy a niekiedy też opowieści o losach okolicy, w której zostały zbudowane.

Wersja elektroniczna wystawy 

PREZENTACJA WYSTAWY (PLIK PDF)

PLAKAT DO POBRANIA

INFORMATOR EDD 2021Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55