
Wakacje z herbami | Konkurs dla dzieci i młodzieży
Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2025 r.
Lubisz odkrywać tajemnice historii i chwytać ciekawe miejsca i obiekty w obiektywie aparatu? A może po prostu szukasz pomysłu na wakacyjną przygodę? Mamy coś dla Ciebie!
Zapraszamy dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Wakacje z herbami”!
Na czym polega konkurs?
Twoim zadaniem jest wykonanie zdjęcia herbu szlacheckiego lub rodowego, który znajduje się w przestrzeni publicznej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Herby możesz znaleźć m.in.:
- na budynkach (kamienice, kościoły, pałace),
- w muzeach (np. na dokumentach, obrazach, meblach),
- w archiwach (np. na starych rękopisach lub pieczęciach).
Następnie spróbuj znaleźć informacje o historii znalezionego herbu, a może uwzględnisz też szczegóły o osobach, które się nim posługiwały lub posługują?
Liczy się spostrzegawczość, ciekawość i kreatywne podejście do tematu!
Jak zgłosić swój udział?
Przygotuj zdjęcie/zdjęcia (.jpg, .png, najlepiej w wysokiej rozdzielczości) wraz z tytułem fotografii, określeniem miejsca, gdzie herb został znaleziony, wskazaniem nazwy herbu i krótkim opisem jego historii (.pdf). Do zgłoszenia dołącz skan wypełnionego formularza (do pobrania niżej) i prześlij do dnia 31 sierpnia 2025 r. na adres mailowy biuro@kpcd.com.pl z tytułem „Wakacje z herbami”. Zgłoszenia zostaną ocenione przez komisję konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drugiej połowie września według kryteriów podanych na stronie organizatora. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, przygotowane przez organizatora. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z jego regulaminem i kryteriami oceniania. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
- Regulamin konkursu „Wakacje z herbami”
- Kryteria oceny
- Formularz dla uczestnika konkursu – .pdf
- Formularz dla uczestnika konkursu – .doc
Organizatorzy: Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu Oddział Związku Szlachty Polskiej w Toruniu
Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu