Stwórzmy wspólnie wystawę <i>W dawnej kuchni</i>

Stwórzmy wspólnie wystawę W dawnej kuchni

17.04.2023

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza czytelników i mieszkańców naszego miasta do współtworzenia wystawy W dawnej kuchni, realizowanej w ramach projektuBiblioteka od kuchni”. Zaprezentujemy na niej dawne sprzęty kuchenne, które niegdyś stanowiły nieodłączne wyposażenie każdej kuchni, a powoli są wypierane przez urządzenia szybsze i nowocześniejsze. Zobaczymy m.in. prodiże, masielnice, młynki kuchenne, moździerze i wiele innych urządzeń.

Ponadto na wystawie zostaną zaprezentowane dawne książki kucharskie, w tym ta ze zbiorów książnicy pt. Illustriertes Kochbuch für die einfache und feine Küche z 1931 roku.

Partnerami w przygotowaniu wystawy będą: Archiwum Państwowe. Oddział w Inowrocławiu, Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, które na czas ekspozycji wypożyczą swoje zbiory.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowegoŹródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98