Rytmika u Fryderyka 2023/2024

Rytmika u Fryderyka 2023/2024

04.08.2023

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 4 do 10 lat) na zajęcia umuzykalniające pt. „Rytmika u Fryderyka”.

Zapisy będą trwały od 16 sierpnia do 7 września na miejscu, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.
W dniu zapisów należy złożyć wypełnioną dokumentację i dokonać opłaty wpisowej w wysokości 50 zł  w sekretariacie Ośrodka.

Zajęcia z rytmiki są oparte przede wszystkim na zabawach muzyczno-ruchowych, podczas których dzieci: śpiewają, poruszają się do rytmu, grają na instrumentach, tańczą.

Rytmika uczy dzieci wyczuwać i słyszeć rytm, a także świadomie przeżywać muzykę. Zarówno muzyka, ruch, jak i taniec mają działanie terapeutyczne oraz relaksacyjne, a także pozwalają dzieciom wyrazić siebie poprzez zapoznanie się z różnymi gatunkami muzyki. Dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia z muzyki czy rytmiki, są bardziej inteligentne, co niejednokrotnie potwierdzały badania naukowe. Dodatkowo rytmika poprawia zdolność do uczenia się języków obcych. Wysoko wykwalifikowana kadra w kierunku muzyczno-pedagogicznym dostosowuje program zajęć odpowiednio do pór roku, okresów świątecznych, czy ważnych wydarzeń o charakterze historycznym.

Regulamin

Formularz zgłoszenia

OświadczenieŹródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Szafarnia 1
87-404 Radomin
tel.: 56 682 79 30