Projekt Common Ground – wyniki naboru!

Projekt Common Ground – wyniki naboru!

30.06.2021

Wybraliśmy szóstkę artystów, którzy będą współtworzyć z nami międzynarodowy projekt Common Ground!
Poziom przesłanych zgłoszeń był bardzo wysoki, a wybór niezwykle trudny. Ostateczne do współpracy zaprosiliśmy następujące osoby:
Andrey Dostilev
Sylwia Gorak
Maciej Kwietnicki
Ala Savashevic
Magda Węgrzyn
Wiola Ujazdowska

Gratulujemy!

Wybrani artyści wezmą udział w rezydencjach artystycznych, które odbędą się w grudniu 2021 na Islandii, w maju 2022 w Polsce i we wrześniu 2022 na Litwie.

Artyści, naukowcy, społeczność lokalna i imigranci będą spotykać się ze sobą, badać ideę wspólnej płaszczyzny i próbować znaleźć odpowiedź na pytanie „Gdzie jest mój dom?” Uczestniczący artyści będą pracować razem przez 10–12 dni w każdym kraju, aby w bliskim kontakcie z mieszkańcami i migrantami stworzyć swoje prace. Efektem rezydencji będą trzy wystawy międzykulturowe (po jednej w każdym kraju).

Common Ground do międzynarodowy projekt poświęcony idei domu w kontekście migracji. Stanowi efekt współpracy pomiędzy trzema partnerami – Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Akademią Zmysłów w Reykjaviku oraz Stowarzyszeniem Artystów Litewskich z Wilna. Zbudowany jest jako platforma współpracy między instytucjami, artystami i naukowcami w celu wymiany inspiracji, wiedzy i doświadczeń.

Do udziału w projekcie zapraszamy po sześć osób z każdego kraju, które będą zobowiązane do przygotowania prac artystycznych na potrzeby każdej z trzech wystaw.

Więcej informacji o projekcie: https://csw.torun.pl/common-ground/common-ground-gdzie-jest-moj-dom-34792/

Pełen regulamin, plan rezydencji, formularz zgłoszeniowy oraz informacja dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się poniżej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Artykuł Projekt Common Ground – wyniki naboru! pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel: 56 610 97 18