Opowiedz nam jej herstorię

Opowiedz nam jej herstorię

09.07.2024

Budowniczki – kobiety wytrwałe i zaangażowane. Kobiety, które zmieniały swoje najbliższe otoczenie. Często zapomniane, prawie zawsze niedoceniane. Ich aktywność wciąż pozostaje w cieniu. Chcemy to zmienić! Dlatego tematem drugiej edycji Festiwalu Zapomnianych Kultur są właśnie „Budowniczki. Herstorie kobiet odważnych”. Stworzymy wielowątkową artystyczną opowieść o nich, pokażemy ich dokonania i to, jak bardzo zmieniły swoje otoczenie. Pokażemy „Budowniczki”, które swoją aktywnością wpłynęły na rozwój kultury i edukacji, działały w obszarze społecznym i ochrony zdrowia, budowały lokalne społeczności małych miejscowości (do ok. 10 tys. mieszkańców) w województwie kujawsko-pomorskim.

Jeśli pamiętasz taką kobietę, napisz do nas budowniczki@woak.pl lub zadzwoń: 566522755 (w godz. 9:00-15:00). Pomóż nam ją bliżej poznać: jak się nazywała, czym się zajmowała i dlaczego uważasz, że warto ją docenić.

Napis do nas: Przywołajmy ich herstorie! Herstorie, gdyż będą to opowieści pokazujące przeszłość z perspektywy kobiet. Jakże odmiennej od tego, co odnajdujemy w męskim dziejopisarstwie. Podczas Festiwalu Zapomniany Kultur pokażemy kulturotwórczy i społecznotwórczy wymiar odwagi kobiet, dzięki któremu buduje i budowało się nasze społeczeństwo.

Festiwal Zapomnianych Kultur: Budowniczki. Herstorie kobiet odważnych jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-PomorskiegoŹródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu