Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku
Dziedzictwo  /  Muzyka i taniec

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Zespół Pałacowo – Parkowy w Ostromecku znajduje się na obszarze historycznej ziemi chełmińskiej, w Województwie Kujawsko – Pomorskim, na terenie powiatu bydgoskiego i gminy Dąbrowa Chełmińska, w obrębie sołectwa i wsi Ostromecko. Siedziba rodowa Mostowskich, Schönbornów i Alvenslebenów jest perłą architektury, leżącą o krok od granic Bydgoszczy. W rokokowym Pałacu Starym znajduje się Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. Pałac Nowy zbudowany jest w stylu przeplatającym neoklasycyzm z neobarokiem francuskim. Oba pałace usytuowane są w sercu blisko czterdziestohektarowego, historycznego parku. Zarządzany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ostromecki kompleks stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w regionie i ważnym punktem na trasach turystycznych województwa kujawsko-pomorskiego. Co tydzień odbywają się tu koncerty, spektakle, wernisaże, czy też rekonstrukcje historyczne. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie organizacji imprez i eventów kulturalno - edukacyjnych.

Zapraszamy na wirtualny spacer po ostromeckich pałacach: spacer po Pałacu Starym: https://kulturawzasiegu.eu/ops/ spacer po Pałacu Nowym: https://kulturawzasiegu.eu/opn/


Wirtualne zwiedzanie ostromeckich pałaców możliwe jest dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wraz z Partnerami. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Bydgoszczy.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

ul. Bydgoska 9
86-070 Dąbrowa Chełmińska
tel.: +48785250182

obiekt jest częścią:

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40