Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku
Dziedzictwo  /  Muzyka i taniec

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Zespół Pałacowo – Parkowy w Ostromecku znajduje się na obszarze historycznej ziemi chełmińskiej, w Województwie Kujawsko – Pomorskim, na terenie powiatu bydgoskiego i gminy Dąbrowa Chełmińska, w obrębie sołectwa i wsi Ostromecko.
Siedziba rodowa Mostowskich, Schönbornów i Alvenslebenów jest perłą architektury, leżącą o krok od granic Bydgoszczy. W rokokowym Pałacu Starym znajduje się Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. Pałac Nowy zbudowany jest w stylu przeplatającym neoklasycyzm z neobarokiem francuskim. Oba pałace usytuowane są w sercu blisko czterdziestohektarowego, historycznego parku. 

Zarządzany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ostromecki kompleks stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w regionie i ważnym punktem na trasach turystycznych województwa kujawsko-pomorskiego. Co tydzień odbywają się tu koncerty, spektakle, wernisaże, czy też rekonstrukcje historyczne. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie organizacji imprez i eventów kulturalno - edukacyjnych.

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po ostromeckich pałacach.


Spacer po Pałacu Starym: https://kulturawzasiegu.eu/ops/
Spacer po Pałacu Nowym: https://kulturawzasiegu.eu/opn/


Wirtualne zwiedzanie ostromeckich pałaców możliwe jest dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wraz z Partnerami. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Bydgoszczy.


Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku
ul. Bydgoska 9
86-070 Dąbrowa Chełmińska

tel.  785 250 182 / 785 251 162

e-mail: recepcja@palacwostromecku.pl

 

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40