Kino Sokół w Tucholi
Film  /  kino

Kino Sokół w Tucholi

Kino „Sokół” w Tucholi zostało otwarte 28 września 2023 roku. Obiekt powstał po ponad 22 latach od zamknięcia funkcjonującego już wcześniej w mieście kina o tej samej nazwie. Kino powstało w innej lokalizacji niż poprzednie, bezpośrednio przy siedzibie Tucholskiego Ośrodka Kultury przez który jest zarządzane. Sala posiada niewielką scenę, umożliwiając nie tylko realizację seansów filmowych ale także spotkań. Obiekt posiada niezależne wejście do którego prowadzi taras jak również jest skomunikowany z Ośrodkiem Kultury. 

Kino w Tucholi istniało już w latach 70-tych, najpierw pod nazwą „Mir”, następnie „Sokół”. Historyczny już obiekt został zniszczony na skutek pożaru 3 lutego 2021 roku. 

Informacje o obiekcie (131 miejsc)

organizacja wydarzeń

  • Sala projekcyjna – 131 wygodnych foteli ustawionych w 10 rzędach. Kino dysponuje podkładkami dla dzieci, które podwyższają siedziska foteli.

Powiązane wydarzenia

15
sierpnia (piątek), godz. 16:00

Heidi ratuje rysia

15
sierpnia (piątek), godz. 18:00

Superman

16
sierpnia (sobota), godz. 16:00

Heidi ratuje rysia

16
sierpnia (sobota), godz. 18:00

Superman

17
sierpnia (niedziela), godz. 16:00

Heidi ratuje rysia

17
sierpnia (niedziela), godz. 18:00

Superman

18
sierpnia (poniedziałek), godz. 16:00

Heidi ratuje rysia