Biblioteka (UMK) Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika
Dziedzictwo  /  Literatura  /  biblioteka

Biblioteka (UMK) Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu jest jedną z największych bibliotek w Polsce. Gromadzi około 3 mln dokumentów, publikacji i innych materiałów służących nauce i edukacji. Jest instytucją nowoczesną wdrażającą od lat 90. kolejne generacje elektronicznych usług informacyjnych zarówno dostępnych ze stron www biblioteki, jak i portali społecznościowych takich jak Facebook, czy YouTube.

Jako jedna z pierwszych bibliotek w Polsce założyła strony internetowe swojej instytucji w roku1995 i od tej pory je rozwija w kierunku usługowym, by jak najlepiej służyły wszystkim zainteresowanym zasobami biblioteki.

Biblioteka posiada bogate zbiory naukowe, kolekcje specjalne gromadzone w postaci analogowej oraz tysiące materiałów dostępnych tylko w formie elektronicznej (czasopisma, książki, zbiory specjalne). Zbiory te są udostępniane tradycyjnie i za pomocą sieci.

Biblioteka Uniwersytecka nie tylko udostępnia informację i zasoby, ale także prowadzi badania naukowe i publikuje ich wyniki. Pracownicy biblioteki specjalizują się w badaniach nad historią Pomorza i Kujaw, kultury emigracji polskiej, bibliotekoznawstwa, naukoznawstwa, sztuką polską i innych.

 

ul. Gagarina 13, 87-100 Toruń

Sekretariat Dyrektora

tel. (+48-56) 611-4408, (+48-56) 611-22-84,
sekretariat@bu.umk.pl

Informacja ogólna

tel. (+48 56) 611-4399
informacja@bu.umk.pl

Wypożyczalnia 

tel. (+ 48 56) 611-4418,-4424
wypozyczalnia@bu.umk.pl

https://www.facebook.com/bu.torun/