Logo partnera
Literatura  /  biblioteka

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – filia nr 2

Od 2009 roku Filia nr 2 usytuowana jest w dzielnicy Mątwy. Mieści się budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Chemicznej 9 ( na parterze ) jest placówką ogólnodostępną, w której gromadzi się księgozbiór dla dorosłych jak i dla dzieci. Biblioteka dysponuje księgozbiorem wielkości ponad 15 tys. książek .
Gromadzony księgozbiór uwzględnia różnorodne potrzeby i zainteresowania. Dominuje literatura piękna dla dorosłych, obejmująca literaturę polską oraz literaturę innych narodów. Jest to zarówno klasyka powieści polskiej i światowej, jak i utwory współczesne. Osobny dział stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży, podzielona na mniejsze poddziały tematyczne. Są to bajeczki dla najmłodszych, baśnie dla trochę starszych, a także książki historyczne, przygodowe, przyrodnicze, fantastyczne i obyczajowe. Trzeci ważny dział tworzy księgozbiór popularnonaukowy, obejmujący wydawnictwa z różnych dziedzin wiedzy.
Dla młodszych czytelników odwiedzających bibliotekę prowadzona jest działalność upowszechnieniowa. Dzieci uczestniczą w konkursach, zabawach, zajęciach plastycznych i manualnych. Filia współpracuje również z przedszkolem i szkołą, co przejawia się organizowaniem spotkań edukacyjnych, konkursów i lekcji bibliotecznych.
Do użytku czytelników w Filii zainstalowany jest komputer z dostępem do Internetu.

Powiązane wydarzenia

07
lutego (wtorek), godz. 13:00

Cuda, wianki… – ferie na ludowo

09
lutego (czwartek), godz. 13:00

Cuda, wianki… – ferie na ludowo

10
lutego (piątek), godz. 16:00

Zabawa karnawałowa w Bibliotece

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.:52 357 36 98