Konkurs z okazji Roku Wisławy Szymborskiej

Konkurs z okazji Roku Wisławy Szymborskiej

26.01.2023

Chcesz spróbować swoich sił w kolażu, technice mieszania różnych technik i materiałów? Ten konkurs jest specjalnie dla Ciebie. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zachęca do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Kolaż z Szymborską. Uczestnikami artystycznego wyzwania mogą być dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Przypadająca w tym roku 100. rocznica urodzin i wybór przez Senat RP poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej na jedną z patronek tego roku, są świetną okazją do zorganizowania szeregu upamiętniających ją przedsięwzięć.

Autorka 13 tomików wierszy, tłumaczka, krytyczka i eseistka była postacią nietuzinkową obdarzoną dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Słynne stały się tworzone przez nią wyklejanki i kolaże, którymi następnie obdarowywała przyjaciół. Proponujemy udział w konkursie, w którym uczestnicy uruchomią swoją wyobraźnię, kreatywność, a może i błysną żartem godnym poetki.

Zadanie polega na samodzielnym wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej (płaskiej, maksymalny format A1, wysokość formatu A1: 841 mm = 84,1 cm. Szerokość formatu A1: 594 mm = 59,4 cm) w technice kolażu, inspirowanego życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej i dostarczenie jej do Czytelni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Jana Kilińskiego 16. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe do 15 i powyżej 15 lat. Termin składania prac upływa 10 marca 2023 r. Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie poświęconej Wisławie Szymborskiej, prezentowanej w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wernisaż odbędzie się 21 marca br., w Światowy Dzień Poezji. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla autorów najciekawszych prac. Regulamin dostępny na stronie www.jan-kasprowicz.bmino.pl/noblistka-bohaterka-konkursu.htmlŹródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98