Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR. FOTOGRAFIA (2022)

Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR. FOTOGRAFIA (2022)

24.02.2022

Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR’ 2022 w dziedzinie fotografii są twórczym spotkaniem służącym prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań osób z województwa kujawsko-pomorskiego amatorsko uprawiających twórczość fotograficzną. Tematem przewodnim jest hasło: Fotogeniczność.

Zagadnienie fotogeniczności można rozpatrywać z różnych perspektyw. Dlaczego niektóre zjawiska, osoby lub obiekty doskonale „wychodzą” na zdjęciach, a inne wręcz przeciwnie? Czy fotogeniczność można utożsamić z pięknem? A może fotogeniczność to tak naprawdę umiejętności fotografującego…? Temat tegorocznego konkursu skłania też do refleksji nad istotą fotografii, nad związkiem między obrazem rzeczywistym i jego przedstawieniem na zdjęciu. Obraz fotograficzny odbieramy tylko jednym zmysłem, świat wokół nas to zespół wielu różnych bodźców – ten aspekt też może być inspiracją do twórczych poszukiwań w obszarze szeroko pojętej fotografii.

Termin zgłoszeń do 8 maja 2022.

Więcej na stronie organizatora: Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w ToruniuŹródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55