Koncert urodzinowy

Koncert urodzinowy

24.02.2022

    26 lutego (sobota), o godzinie 17:00 odbył się koncert z okazji 212. Rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Podczas koncertu ze swoimi recitalami wystąpili pianiści: Yonghuan Zhong oraz  Bogusz Lewandowski.
   Yonghuan Zhong jest uczniem prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, zdobywcą wielu nagród na wielu konkursach pianistycznych m.in. I nagrody Grand Prix oraz nagroda specjalna „Premio Enrico Galletta” na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Young Livorno we Włoszech w 2019 roku, Grand Prix w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Pianistycznym Fenomeny Muzyczne w Polsce. W 2021 r. otrzymał II nagrodę w III grupie wiekowej w 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
   Bogusz Lewandowski naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Bydgoszczy, którą ukończył pod kierunkiem prof. Ludmiły Kasjanienko. Od roku 2017 jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego. Od 2019 roku podjął również studia z kompozycji u prof. Zbigniewa Bargielskiego oraz dr. Michała Dobrzyńskiego.
   Przed publicznością zaprezentował się również kwartet smyczkowy w składzie: Karolina Gutowska – skrzypce I, Kinga Politowska – skrzypce II, Paulina Marek-Lipka – altówka, Gustaw Bafeltowski – wiolonczela.
   W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina.

 

 

 Źródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Szafarnia 1
87-404 Radomin
tel.:56 682 79 30