Górskie opowieści

Górskie opowieści

28.05.2024

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2024, przeznaczone na realizację projektu „Górskie opowieści”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa z literatury „górskiej”, a także zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Na projekt złożą się liczne wydarzenia, w tym warsztaty dla dzieci, zwiedzanie Harendy online, spotkania z podróżnikami, konkursy: internetowy, plastyczny, recytatorski, zajęcia na ściance wspinaczkowej, koncert, wykład, „Spotkanie z filmem”.

Wydarzenia kierujemy do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób 60+ zamieszkujących teren Inowrocławia, powiatu inowrocławskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego, a także gości przebywających w naszym mieście.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Przy jego realizacji naszymi partnerami są lokalne instytucje kultury: Instytut Prymasa Józefa Glempa działający w strukturze Kujawskiego Centrum Kultury, Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw activeXtreme, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o., a także Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem.

Termin realizacji: od 20 maja do 30.11.2024 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu