Gala wręczenia nagród z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Gala wręczenia nagród z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

25.10.2022

25 października w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród marszałka z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Wyróżnieniami zostały uhonorowane osoby na co dzień związane z pracą na rzecz rozwijania i promowania muzyki w naszym regionie. Laureatów zaproponowali dyrektorzy instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego. Nagrody wręczył wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski. W uroczystości wzięli także udział: dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Jerzy Janczarski, dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Maciej Puto, dyrektor Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Przemysław Kempiński, zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy Paweł Wietrzykowski oraz dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni dr Agnieszka Brzezińska.

Wydarzenie uświetnili swoim muzycznym występem Monika Skruszewicz (skrzypce) i Bartłomiej Wezner (fortepian), którzy wykonali utwory Ludwiga van Beethovena, Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego. Galę poprowadziła dr hab. Elżbieta Szczurko, prof. Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz lista nagrodzonych na www.kujawsko-pomorskie.plŹródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Szafarnia 1
87-404 Radomin
tel.:56 682 79 30