Festiwale / Konkursy

Szukaj w:
Powiat
Kategoria
Usuń filtry
OK
Filtry:

152 propozycje

„Słowo i tożsamość” Międzynarodowy Konkurs Literacki im. Marii Danilewicz Zielińskiej

Włocławek
Słowo i tożsamość to projekt o zasięgu międzynarodowym i międzykulturowym. Inspirację stanowią losy polskiej badaczki literatury, bibliotekarki, emigrantki i wybitnej włocławianki, słynnej absolwentki LMK – Marii Danilewicz Zielińskiej.

„Śpiewam dla Polski” Konkurs Piosenki Patriotycznej

Grudziądz
Konkurs jest wydarzeniem jednoetapowym adresowany do dzieci i młodzieży z miasta i gminy Grudziądz.

#RYSOWAĆ – Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego

Toruń
W konkursie mogą brać udział studenci/ki wszystkich lat, uczelni i wydziałów artystycznych oraz ich absolwenci/ki z dwóch ostatnich lat. Konkurs ma obecnie formę biennale.

AFF-Era Filmowa

Bydgoszcz
Przegląd filmowy o charakterze edukacyjnym. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1984 roku. Honorowym patronem przeglądu jest przewodniczący Polskiego Komitetu ds UNESCO oraz prezydent Bydgoszczy. Każda odsłona imprezy podporządkowana jest zmieniającemu się kluczowi tematycznemu. W minionych latach były nim m.in. filmy fantastyczne i horrory, ikony kultury popularnej, kino buntu, filmy o miłości, lata trzydzieste, przyjaźń,…

Aleksandrowski Międzynarodowy Festiwal Muzyczny STACJA ALEKSANDRÓW (dawniej: Dwóch Cesarzy)

Aleksandrów Kujawski
W ramach festiwalu organizuje się cykl koncertów prezentujących muzykę różnych narodowości i kultur bezpośrednio związanych z historią miasta. Od roku 2022 Festiwal realizowany jest pod nową nazwą.

Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA

Toruń
KLAMRA jest festiwalem prezentującym polskie teatry niezależne. Nie ma charakteru konkursowego, Jedyną formą oceny jest plebiscyt publiczności, która wybiera najlepszy spektakl festiwalu.

Artus Festival

Toruń
W ramach Festiwalu odbywają się koncerty, spotkania z twórcami, spektakle kabaretowe, recitale.

Artystyczne Spotkania Zamkowe

Raciążek
Organizowane są co roku spotkania odbywają się w lipcu przed ruinami Zamku biskupów włocławskich w Raciążku. Impreza jest niepowtarzalną okazją zapoznania się z kultura i zwyczajami Średniowiecza.

Barć Film Festiwal

Barcin
Festiwal filmowy prezentujący produkcje polskie i światowe w tym część konkursowa w której oceniane są polskie filmy krótkometrażowe.

Konkurs odbywa się w listopadzie.

Bella Skyway Festival

Toruń
Festiwal światła organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku, to sztuka audiowizualna, performance, innowacja w kulturze.

Blues na Świecie Festival

Świecie
Blues na Świecie Festival od pięciu lat wytrwale buduje swoją markę, stając się zarówno w oczach dziennikarzy, jak i publiczności jedną z najbardziej rozwojowych imprez tego typu w regionie. Organizator festiwalu - Ośrodek Kultury, Sportu i rekreacji w Świeciu nad Wisłą - kieruje się mottem Williego Dixona „Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce”, oprócz…

Borowiacki Jarmark Świętojański w Tucholi

Tuchola
Program Jarmarku to prezentacja stoisk artystów i rękodzielników, warsztaty dla dzieci i młodzieży, występy muzyczne, prezentacja tradycji kulinarnej w tym degustacja potraw regionalnych.

Bydgoski Festiwal Fagotowy

Bydgoszcz
Największy w Polsce festiwal fagotowy bez ograniczeń wiekowych. Obfity program stanowią m.in. koncerty, wykłady, klasy mistrzowskie, wystawy.

Bydgoski Festiwal Muzyczny

Bydgoszcz
Bydgoski Festiwal Muzyczny to wydarzenie organizowane od 1963 roku przez Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Początkowo jako Festiwal Muzyki Polskiej, a od 1968 jako Bydgoski Festiwal Muzyczny. BFM należy do najstarszych imprez tego typu w Polsce, reprezentatywnych wydarzeń Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego. Bydgoski Festiwal Muzyczny ma utrwaloną pozycję i prestiż wśród profesjonalnych środowisk muzycznych w Polsce i za granicą.…

Bydgoski Festiwal Operowy

Bydgoszcz
To największy w Polsce przegląd najciekawszych dokonań teatrów operowych i muzycznych - krajowych i zagranicznych.

Bydgoskie Impresje Muzyczne / Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży

Bydgoskie Impresje Muzyczne / Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży to Festiwal gromadzący uzdolnioną artystycznie młodzież z całego świata. Ideą Festiwalu jest stworzenie warunków i przyjaznej atmosfery dla prezentacji dorobku artystycznego uczestników z różnych obszarów kulturowych, a także integracja młodzieży poprzez wspólne muzykowanie, zabawę i twórczy wypoczynek. Bydgoskie Impresje Muzyczne po raz pierwszy odbyły się w roku…

Bydgoszcz Jazz Festiwal

Bydgoszcz
I edycja Bydgoskiego Festiwalu Jazzowego Bydgoszcz Jazz Festival  odbyła się w październiku 2003r. jako kontynuacja tradycji wcześniejszych festiwali jazzowych w Bydgoszczy, które sięgają lat 70. ubiegłego stulecia. Festiwal z roku na rok jest coraz bardziej urozmaicony, a zapraszani artyści reprezentują  różne nurty muzyki jazzowej.  Występowali do tej pory najwybitniejsi przedstawiciele jazzu polskiego tacy jak: Urszula…

Chełmiński Jarmark Wielkanocny

Chełmno
Na jarmarku można znaleźć lokalne wypieki, regionalne wyroby oraz ozdoby wielkanocne, Kiermaszowi towarzyszą warsztaty oraz program artystyczny.

Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora „Złoty, Jesienny Liść”

Chełmno
Celem jest prezentacja twórczości seniorów, wzajemna wymiana doświadczeń, inspirowanie do podejmowania różnych form aktywności twórczej oraz integracja seniorów.

Ciechociński Przegląd Poezji dla Dzieci

Elgiszewo
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Uczestnicy zmagają się w 2 kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.

CoCArt Music Festival

Toruń
Unikalny projekt w tej części Europy, prezentujący nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i elektronicznej, sztuce audio-wizualnej i performansie.

Drums Fusion - Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej

Bydgoszcz
Drums Fusion to unikatowy, jedyny tej klasy i wagi festiwal muzyczny w Polsce, stawiający perkusję na piedestale.

Etnoklimaty – Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Toruń
Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. 

Festiwal "SERCA BICIE" Pamięci Andrzeja Zauchy

Festiwal organizowany corocznie w maju przez Fundację "Serca bicie". Koncert finałowy odbywa się w Operze Nova w Bydgoszczy. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy pn. "Serca Bicie" jest muzycznym przedsięwzięciem łączącym pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. W Festiwalu mogą brać udział soliści/duety, którzy w dniu zgłoszenia ukończyli 16 lat a nie przekroczyli 35 roku…

filtry0