Dołącz z MOB do akcji Paczuszka dla Maluszka

Dołącz z MOB do akcji Paczuszka dla Maluszka

09.12.2021

W holu budynku głównego (ul. Gdańska 4) postawimy choinkę, ale nie dla ozdoby. Jest to specjalna choinka, dzięki której wspomożemy chore dzieci. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy za sprawą tego magicznego drzewka dołączyło do akcji „𝐏𝐚𝐜𝐳𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚”.

Od 28 listopada do 21 grudnia choinka będzie zbierać prezenty dla Hospicjum Domowego dla Dzieci w Bydgoszczy prowadzonego przez NZOZ Dom Sue Ryder. Zawisną na niej papierowe bombki informujące o akcji. Darczyńca zabiera bombkę, a w zamian zostawia prezent.

Zbieramy przede wszystkim akcesoria i kosmetyki pielęgnacyjne, chusteczki nawilżane, oliwki, pieluszki, środki do mycia dla dzieci, proszki i płyny do prania, kremy itp.

https://www.youtube.com/watch?v=4l7TBUh3ZOs

„𝐏𝐚𝐜𝐳𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r. zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Więcej informacji na stronie: www.paczuszkadlamaluszka.pl.

 

Serdecznie wszystkich zachęcamy do wsparcia tej niezwykle ważnej i pięknej akcji.

Naszą choinkę, pod którą z dnia na dzień przybywa prezentów znajdziecie w głównych gmachu MOB przy ul. Gdańskiej 4.

O tym, co można zrobić, żeby pomóc chorym dzieciom mówiła, w programie „Zbliżenia” Magdalena Fiałkowska, kierownik biblioteki muzealnej w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy:

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/57326331/paczuszka-dla-maluszka?fbclid=IwAR1xfdAnDHWL6FB_zBpnPHg88HI_2YuMOzEckp7-iG5XxXyL2lxJeqj3JjE

 Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555