Zwycięzcy konkursu | „Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu”

Zwycięzcy konkursu | „Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu”

20.10.2021

W 2023 roku właśnie w Toruniu planowany jest Międzynarodowy Zjazd Nowej Hanzy. Z tej okazji, wspólnie z Urzędem Miasta w Toruniu, przygotowaliśmy konkurs na krótkie i chwytliwe hasło promujące zjazd miast hanzeatyckich. Dnia 14 października 2021 roku odbyły się obrady jury, podczas których spośród 47 nadesłanych z całej Polski haseł, wybrano najlepsze z nich!

Nagrodę główną – voucher o wartości 1000 zł na wszystkie usługi hotelowe w Copernicus Toruń Hotel przyznaliśmy Grzegorzowi za hasło Hanzastycznie się spotkać. Jury doceniło kreatywną grę słów, możliwą do przetłumaczenia na inne języki (co stanowiło ważne kryterium konkursowe), a także pozytywny emocjonalnie wydźwięk hasła, odpowiedni dla promowanej idei.

Wyróżnienia:

HanzUp Gustawa – za pomysłową zabawę słowem i potencjał międzynarodowego użycia hasła bez konieczności przekładania go na inne języki. Slogan ten pojawił się wśród zgłoszeń kilkakrotnie, więc wyróżniliśmy pierwszą osobę, która go nadesłała. Przyznaną nagrodą jest podwójne zaproszenie na Spektakl Muzyczny Kombinat planowany się w ramach Dni Ciechowskiego 16 grudnia 2021 roku o godz. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu.

W orbicie miast Zuzanny – za wyrażenie idei współpracy miast połączone z kopernikańskim duchem Torunia. Przyznaną nagrodą jest podwójne zaproszenie na Spektakl Muzyczny Kombinat planowany się w ramach Dni Ciechowskiego 16 grudnia 2021 roku o godz. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu.

Hansa nie Solo Huberta – za kreatywne nawiązanie popkulturowe, kierujące ideę zjazdu miast hanzeatyckich do młodszej grupy odbiorców. Przyznaną nagrodą jest podwójne zaproszenie na Spektakl Muzyczny Kombinat planowany się w ramach Dni Ciechowskiego 16 grudnia 2021 roku o godz. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione hasła mogą zostać wykorzystane do promocji wydarzeń głównych i towarzyszących odbywających się w ramach Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu.

Laureata oraz grono wyróżnionych wybrało jury w składzie:

  • Ewa Gutmańska-Gralak (copywriterka, właścicielka agencji kreatywnej Ewenement i wykładowczyni akademicka)
  • Mariusz Składanowski (Szef Anteny Radio Gra Toruń)
  • Aneta Jadowska (polska pisarka fantasy, doktor nauk humanistycznych)
  • Edyta Grotek (językoznawczyni i tłumaczka języka niemieckiego, doktor nauk humanistycznych)
  • Maciej Doksa (tłumacz języka angielskiego)

Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia i gratulujemy!

Konkurs organizowany wspólnie z Urzędem Miasta w Toruniu.

Artykuł Zwycięzcy konkursu | „Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu” pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39