Zuza Wiśniewska – drugi album już niebawem?

Zuza Wiśniewska – drugi album już niebawem?

14.07.2022

Zuza Wiśniewska to pochodząca z Torunia autorka tekstów piosenek i kompozytorka. Tworzy utwory z nurtu piosenki literackiej i poezji śpiewanej w nowoczesnym wydaniu. Pierwszy album artystki pt. ,,Lusterka” ukazał się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa MTJ. Debiutancki krążek został ciepło przyjęty przez słuchaczy i dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. ,,Lusterka” otrzymały status Debiutu Roku 2021 Radia UWM.FM.

Aktualnie artystka pracuje nad nowym materiałem o nazwie ,,ORTOLAN!”. Nowy muzyczny projekt torunianki opowiada o Polsce w ptasiej metaforze. Tytułowy ptak jest zakazanym przysmakiem, który jeszcze do niedawna był serwowany w prestiżowych francuskich restauracjach. Okrutna historia ortolanów zainspirowała artystkę do stworzenia muzycznej opowieści o konkretnej rzeczywistości i pokoleniu. To próba stworzenia płyty koncepcyjnej, a także mini spektaklu muzycznego w wariancie na żywo.

Gorąco dopingujemy Zuzę Wiśniewską, która jest laureatką licznych festiwali piosenki artystycznej w całym kraju, m.in. 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie czy 64. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. W tym roku została też nominowana do plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2022 w kategorii Artysta Roku i Płyta Roku. Trzymamy kciuki za jak najszybsze powstanie drugiego albumu zachęcając Was do udziału w zbiórce: https://zrzutka.pl/2hkcyy 

Singiel ,,Litania”: https://youtu.be/vQwjCOOt-Gg
Singiel ,,Zwierciadła”: https://youtu.be/5-J98y3fJtw
Facebook: https://facebook.com/zuzawisniewskamusic
Instagram: https://instagram.com/zuzawisniewskamusic
Strona internetowa: www.zuzawisniewska.com