67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Wraz z głównym organizatorem Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie, serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich oraz osoby dorosłe do kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie prowadzony będzie w formie czterech turniejów.
Sejm R.P. ustanowił rok 2022 ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO, apelując o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. Podejmujemy ten apel jako inspirację programową dla uczestników 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wierzymy, że niezwykły dorobek literatury tej epoki stanie się wyzwaniem do śmiałych poszukiwań i artystycznych dokonań w dziedzinie sztuki słowa. Konkurs przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów:
- turniej recytatorski
- turniej poezji śpiewanej
- turniej wywiedzione ze słowa
- turniej teatrów jednego aktora.
W tym roku Konkurs składa się z etapów:
- eliminacji rejonowych, do których zapraszamy uczestników z Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, świeckiego, tucholskiego, nakielskiego, żnińskiego, mogileńskiego, inowrocławskiego i sępoleńskiego. Etap rejonowy odbędzie się 25.03.2022 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na zgłoszenia złożone osobiście, drogą pocztową lub e-mail: artystyczny@kpck.pl czekamy do dnia 11.03.2022.
- eliminacji wojewódzkich, których organizatorem w roku bieżącym będzie Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, a który podaje datę wydarzenia na 8.04.2022 (z możliwością zmiany terminu);
- eliminacji ogólnopolskich;
Przeglądy finałowe wraz z warsztatami odbywają się wg poniższego kalendarza:
- turniej teatrów jednego aktora- 16-19 czerwca w Słupsku;
- turnieje recytatorski i „wywiedzione ze słowa”- 22-25 czerwca 2022 roku w Ostrołęce;
- turniej poezji śpiewanej- 6-9 lipca 2022 roku we Włocławku;
Karta zgłoszenia- Teatr 1 Aktora 2022
Karta zgłoszenia- Zgłoszenia turniej recytatorski/wywiedzione ze słowa 2022
Karta zgłoszenia – Poezja Śpiewana 2022
Regulamin 67. OKR 2022
Zainteresowanych w wydarzenie zapraszamy do zgłaszania swoich chęci uczestnictwa na maila: wioleta.gorska-nowik@kpck.pl lub pod nr tel. 52 585 15 02 w. 120.
Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy