Zakończenie zadania przy konserwacji zabytkowych maszyn rolniczych

Zakończenie zadania przy konserwacji zabytkowych maszyn rolniczych

15.11.2021

Do dnia 14 listopada 2021 r. w Muzeum Etnograficznym we Włocławku na wystawie czasowej można było obejrzeć zabytkowe kujawskie i dobrzyńskie narzędzia rolnicze. Zostały odrestaurowane dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przy dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prace konserwatorskie wykonała włocławska Pracownia Renowacji Antyków Romana Wietrzyckiego.

Zadanie obejmowało 16 obiektów: radło, 4 pługi, 3 siewniki, wał, kosiarkę, młocarnię prostówkę, młynek do czyszczenia ziarna, wialnię, 2 sieczkarnie oraz śrutownik. Na wystawie zaprezentowaliśmy tylko część mniejszych narzędzi. Wszystkie eksponaty będzie można zobaczyć już wiosną przyszłego roku, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, gdzie uświetnią nową wystawę stałą w spichlerzu podworskim.

Logo Pakiet_1

Zadanie pn. „Konserwacja narzędzi i maszyn rolniczych do wystawy stałej w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Belka Dofinansowano Logo Poziom Województwo Kp Podpis Pod Spode

Zadanie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25