XXIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

XXIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

03.02.2023

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Urzędu Miasta Torunia zaprasza do udziału w XXIII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży grafiki warsztatowej, różnych technik druku płaskiego, wklęsłego i wypukłego, które podobnie jak techniki malarskie i rysunkowe mogą stać się dla nich ważnym środkiem wypowiedzi plastycznej. Biennale jest okazją do wymiany doświadczeń między jego uczestnikami, nauczycielami i instruktorami, a wystawa pokonkursowa będzie przeglądem prac graficznych dzieci i młodzieży z różnych krajów.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzież w wieku do 19 lat. Prace oceniane będą w pięciu grupach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11 -13 lat, 14-16 lat, 17-19 lat.
Temat prac jest dowolny. Format maksymalny pracy to 100×70 cm. Pracę można wykonać: w tradycyjnych technikach graficznych: linoryt, drzeworyt, gipsoryt, kolografia, papieroryt, sucha igła, akwaforta, akwatinta, litografia, szablon, serigrafia oraz inne techniki druku wklęsłego, wypukłego i płaskiego, jako grafikę komputerową. W konkursie nie będą uwzględniane prace przesłane pocztą elektroniczną, a także prace wykonane w innych technikach plastycznych, takich jak np. rysunek czy malarstwo.

Prace należy nadsyłać do 31.05.2023 r. Ocena prac przez międzynarodowe jury będzie miała miejsce 28-30.06.2023 r. Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 19.10.2023 r. Szczegółowy regulami i karta zgłoszenia dostępne są na stronie organizatora – linkŹródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.: 56 622 75 34