XVI Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu” - zapraszamy do udziału

XVI Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu” – zapraszamy do udziału

15.02.2020

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naszej codzienności towarzyszą przedmioty. Trudno wyobrazić sobie życie bez naczyń, ubrań, mebli, różnego rodzaju urządzeń czy innych rzeczy. W powszednim pośpiechu zwykle nie zastanawiamy się nad tym, kto je zaprojektował, kiedy i gdzie zostały wyprodukowane. W kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pod hasłem „Przeszłość zamknięta w rzeczach. Przedmioty codziennego użytku z województwa kujawsko-pomorskiego” zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli do odszukania i opisania rzeczy zaprojektowanych i wyprodukowanych na terytorium obecnego województwa kujawsko-pomorskiego. Nie tylko tych dobrze znanych, jak fajansowe naczynia z Włocławka czy rowery z bydgoskiego „Rometu”, ale także tych mniej popularnych lub zapomnianych.

UWAGA!

W związku ze stanem pandemii koronawirusa i wynikającymi z niego ograniczeniami, regulamin i terminarz naszego konkursu uległy zmianie. Przedłużyliśmy okres oczekiwania na prace konkursowe do 15 maja 2020 roku. Prosimy o ich przesyłanie i komunikowanie się z nami wyłącznie drogą elektroniczną – szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

Konkurs objęty został patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wybrani przez jury laureaci zostaną wyłonieni online 18 czerwca 2020 roku. Miejsce i sposób wręczenia nagród zależne będą od sytuacji epidemiologicznej w tym czasie. Będziemy o tym informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w wiadomościach e-mail.

Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05