XIII Wojewódzki Konkurs Historyczny: Zabytki naszego regionu - wyniki

XIII Wojewódzki Konkurs Historyczny: Zabytki naszego regionu – wyniki

04.07.2017

XIII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu” odbył się pod hasłem „Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości”.

Honorowy patronat nad obecną edycją konkursu objęli: Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sambor Gawiński, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, zaś patronat medialny objęły: Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, „Gazeta Pomorska” i TVP SA Oddział Bydgoszcz.

Jury w składzie: przewodnicząca Elżbieta Dygaszewicz, kierownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura w Bydgoszczy oraz Krzysztof Bartowski Lech Łbik i Piotr Winter z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego KPCK w Bydgoszczy wyłoniło laureatów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody i wyróżnienia przypadły także nauczycielom prowadzącym uczniów, jak również specjalnie uhonorowano szkołę, która w tej edycji konkursu wyróżniła się liczbą i najwyższym poziomem merytorycznym nadesłanych prac.

Nagrody główne otrzymali: Paulina Ziółkowska z IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, Maksymilian Kotelak z Zespołu Szkół Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika. Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu oraz Robert Wiśniewski z Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej.w Lipnie.

Z kolei wyróżnienia za niezwykle interesujące teksty i fotografie przypadły Kacprowi Kilimiakowi, Hubertowi Płacheckiemu i Joannie Pawlak z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Jana Pawła II w Kościelcu, Annie Mamach i Michalinie Piesik z  Zespołu Szkół nr 4.(Gimnazjum nr w Bydgoszczy, Marcinowi Szucy z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi, Krzysztofowi Janiszewskiemu z  Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, Paulinie Rumińskiej z III Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły-Jana Pawła II w Brodnicy,

Aleksandrze Szymańskiej z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy oraz Justynie Talarczyk z  Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

Nagrody ufundowali także nasi patroni, nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, Sambora Gawińskiego wyjątkowo w tym roku otrzymały dwie osoby: Paulina Ziółkowska i Maksymilian Kotelak. Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty,  Marka Gralika zdobył Marcin Szuca z Tucholi, nagroda Prezesa Zarządu „Polskiego Radia Pomorza i Kujaw” Jolanty Kuligowskiej-Roszak przypadła  Kacprowi Kilimiakowi z Kościelca, zaś nagrodę Redaktora Naczelnego „Gazety Pomorskiej” Wojciecha Potockiego otrzymała Michalina Piesik z Bydgoszczy.

Specjalną nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury Ewy Krupy „Grand Prix Foto” przyznano Anecie Dejewskiej-Senskiej z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki ufundował też specjalną nagrodę dla najbardziej aktywnej szkoły i za wysoki merytorycznie poziom prac, którą otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu.

Patronat:

patronatŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01