XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki- film z wystawy pokonkursowej

XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki- film z wystawy pokonkursowej

22.11.2021

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego wystawę pokonkursową XIII Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki.

W tym roku wystawa znajduje się w spichrzu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Na ekspozycji można obejrzeć 160, z 600 nadesłanych, ekscytujących prac artystów intuicyjnych z całej Polski. W tym roku, Jury po burzliwych obradach, wyłoniło aż 31 laureatów spośród 108 twórców wybranych do wystawy. Autentyczna, pełna emocji i koloru sztuka, obrazy tworzone różnymi technikami malarskimi, w swojej treści sięgające często do zakamarków ludzkiej psychiki nie pozostawią widza obojętnym. Ten największy i najważniejszy w Polsce przegląd malarskich outsiderów trzeba koniecznie zobaczyć. Jako bonus, w sąsiedniej sali, wystawa „Rzeźba Stanisława Zagajewskiego”, wielkiego artysty z kręgu art brut.

Zapraszamy do Włocławka do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Zbiory Sztuki w spichrzu przy ulicy Zamczej 10/12. Wystawa będzie prezentowana do 28 listopada 2021.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05