Zuza Wiśniewska | Koncert ORTOLAN! | Toruń
Muzyka i taniec

Zuza Wiśniewska | Koncert ORTOLAN! | Toruń

  • Wydarzenie archiwalne: 01.06.2024
Miejsce:
Kombinat KulturyToruń, ul. Podmurna 1/3

Co Ci się podoba w Polsce? Odpowiedź na to pytanie trudno zamknąć w jednym zdaniu. Zuza Wiśniewska postanowiła stworzyć płytę ORTOLAN!, która rozważa ten temat na wiele sposobów. Pod ptasią metaforą kryją się m.in. starzy poeci, młodzi alkoholicy, zagubione młode kobiety, samotni mężczyźni a nawet… kibole.

To opowieść pełna buntowniczej energii i nostalgii, ale również promyków nadziei w lirycznej odsłonie. Dlatego każdy słuchacz znajdzie w niej coś, co go poruszy.  ORTOLAN! to koncerto-spektakl na dwa loopery, gitarę elektryczną i ukulele. Wydarzenie składa się z niebanalnych tekstów, sporej dawki humoru i szeregu muzycznych inspiracji: punkrocka, eksperymentalnej, songwritingu i piosenki aktorskiej. Dzięki temu dźwiękowe spotkanie nie raz Cię zaskoczy, rozśmieszy, wzruszy i nastroi do refleksji. 

Artystce na scenie towarzyszy Mariusz Oziu Orzechowski - jedyny w swoim rodzaju wokalista z wyboru i gitarzysta z konieczności. Eksperymentator, który na scenie czaruje nie tylko głosem, ale też wyrażanym bez słów poczuciem humoru. Oziu i Zuza cudownie dopełniają się na scenie. Chcesz wiedzieć, jak? Przyjdź i się przekonaj! ~~~~ 👧 Zuza Wiśniewska to pochodząca z Torunia songwriterka działająca w myśl idei DIY. Punktem wyjścia w jej twórczości zawsze jest tekst piosenki, a dopiero później jej muzyczne dopełnienie. Właśnie dlatego każdy tworzony przez nią projekt brzmi nieco inaczej.

Laureatka ponad 40. nagród krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki, w tym I nagrody 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki, 46. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i 41. Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK. Miała przyjemność koncertować w wielu miastach polski m.in. w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie czy Olsztynie. Grała na takich festiwalach jak Powidz Jam Festiwal, Śląskie Miraże czy Jarmark Książki. Jej debiutancka płyta „Lusterka” zdobyła tytuł płyty roku 2020 UWM FM oraz nominację do tytułu Płyta i Artysta Roku Radia GRA Toruń. Została też ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy. www.zuzawisniewska.comŹródło