żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju
Teatr / Kabaret

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

  • Wydarzenie archiwalne: 25.03.2023
Miejsce:
Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Andrzeja Szwalbego 6
Głośny, francuski przebój teatralny teraz także w Polsce! François to polityk z wieloma sukcesami, który startuje w wyborach na mera miasta. Doskonały plan zacznie się sypać w festiwalu kłótni i niespodziewanych rewelacji, które bawią do łez, a zarazem dają do myślenia.
François ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę François. Ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny – Rachon.
Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.
Obsada:
Renata Dancewicz
Piotr Polk
Justyna Fabisiak
Cezary Łukaszewicz / Michał Rolnicki
Autor: Jade-Rose Parker
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyseria: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions


Źródło: Impresariat ADRIA-ART.pl