ZEMITER – koncert duetu Marcina Dymitera i Huberta Zemlera
Muzyka i taniec

ZEMITER – koncert duetu Marcina Dymitera i Huberta Zemlera

  • Wydarzenie archiwalne: 06.04.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Instalacja dźwiękowa Meandry inspiruje do podejmowania związanych z nią aktywności. Tym razem zapraszamy na muzyczne spotkanie autora MeandrówMarcina Dymitera z Hubertem Zemlerem, perkusistą i kompozytorem.

W Młynach Rothera odbędzie się koncert wspomnianego duetu. Dwaj muzycy, dwie różne osobowości, dwa zestawy urządzeń elektronicznych połączonych w jeden organizm. Marcin i Hubert osobno tworzą rzeczy odmienne, ale razem w projekcie ZEMITER łączą swoje światy i tworzą nową jakość, której każdy z osobna by nie wymyślił. Dźwięki, które popłyną podczas koncertu będą wchodzić w reakcję z zastaną instalacją Meandry. Wydarzenie odbywa się w ramach trasy koncertowej wokół płyty STUDIOLO.

ZEMITER, STUDIOLO (Antenna Non Grata, premiera — marzec 2024)
bandcamp: kliknij TUTAJ!
video Festiwal Audio Art — koncert w Cricotece, Kraków 2022: obejrzyj TUTAJ!


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 6.04.2024 r., godz. 18.30-19.30
Gdzie? Młyn, III piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: 30 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!


Marcin Dymiter – muzyk, twórca nagrań terenowych i autor instalacji dźwiękowych, słuchowisk, muzyki do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Fundacji Wyszehradzkiej (2012, 2023). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Autor książek „Notatki z terenu” (nominacja do Nagrody Literackiej Gdyni w 2022), „Przewodnik dla audiokulturalnych” i „Maszyny do ciszy” wydanej w 2023 roku.

Hubert Zemler – perkusista, kompozytor i improwizator, swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami. Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Współpracował  między innymi z Felixem Kubinem (tworzą wspólnie duet CEL), Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Johnem Tilbury, Agusti
Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Piotrem Kurkiem (Piętnastka), Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina, Zvanai), Piotrem Bukowskim (duet „Opla”), zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble oraz grupą Mitch&Mitch.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera