Zbrodnie literackie | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze
Wstęp wolny  /  Literatura

Zbrodnie literackie | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

  • Wydarzenie archiwalne: 26.11.2022
Miejsce:
Teatr Muzyczny w ToruniuToruń, Żeglarska
Drugi dzień wielkiego finału festiwalu literackiego Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to cała masa kryminalnych atrakcji: panel dyskusyjny z jurorami nagrody za kryminalny debiut roku, spotkanie z autorami nominowanych powieści, gość specjalny - Wojciech Chmielarz i wreszcie gala, podczas której po raz pierwszy wręczymy nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najlepszy kryminalny debiut roku 2021.

Oto, jak wygląda "rozkład jazdy" na 26 listopada 2022:
- godz. 14.30: Kryminalna wojna płci, cz. 1 - Marta Guzowska, Bartosz Szczygielski
- godz. 15.45: Kryminalna wojna płci, cz. 2 - Marta Guzowska, Bartosz Szczygielski
- godz. 17.00: Panel z jurorami nagrody za kryminalny debiut roku - Agata Koss-Dybała, Katarzyna Puzyńska, Ryszard Ćwirlej, Rafał Moczkodan
- godz. 18.00: Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem
- godz. 19.30: Panel z autorami powieści nominowanych do nagrody za kryminalny debiut roku
- godz. 20.30: Gala wręczenia nagrody za kryminalny debiut roku 2021

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu (ul. Żeglarska 8). Wstęp jest bezpłatny.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to festiwal literacki, który - dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.

Partnerzy festiwalu: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

Patroni festiwalu: Legimi, Magazyn Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu - Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń.