Zawładną nami roboty. Spektakl impro ze sztuczną inteligencją
Teatr / Kabaret

Zawładną nami roboty. Spektakl impro ze sztuczną inteligencją

  • Wydarzenie archiwalne: 06.05.2023
Miejsce:
Sala MalinowaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilety: 25zł / normalny, 20zł / ulgowy

Co śmieszy sztuczną inteligencję? Czy komputerowe żarty bawią także ludzi? Czy na ich podstawie da się zagrać spektakl? Zafascynowani tymi sprawami zapraszamy na show, w którym zaprzęgniemy AI do roli scenarzysty!

Jako jedni z pierwszych na świecie łączymy sztukę improwizacji teatralnej z najnowszymi badaniami nad sztuczną inteligencją. Efektem jest wyjątkowy spektakl, zaskakujący zarówno publiczność, jak i samych aktorów.

W teatrze improwizacji aktorzy biorą na siebie równocześnie role scenarzystów i reżyserów spektaklu, kreując na scenie rozbudowane światy i misternie zaplecione historie. Każdy występ to premiera i zarazem ostatnie granie. To, co zobaczycie, nigdy się nie powtórzy!

Do tematu sztucznej inteligencji podchodzimy naukowo. Za przygotowanie merytoryczne odpowiada Wiktor Walentynowicz. Oprócz 8-letniego doświadczenia scenicznego jest także doktorantem w Katedrze Sztucznej Inteligencji na Politechnice Wrocławskiej. Zajmuje się badaniami nad przetwarzaniem języka naturalnego.

THORNET to efekt współpracy Piotra Pawłowskiego, Dawida „Reszorta” Rejmandowskiego, Roberta Rychlickiego-Gąsowskiego, Marcina i Wiktora Walentynowiczów z działającego od ponad 10 lat Kolektywu TERAZ z improwizatorami z całej Polski.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39