Zaduszki jazzowe | Kwartet Brunerschaft | Koncert
Muzyka i taniec

Zaduszki jazzowe | Kwartet Brunerschaft | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 02.11.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Zaduszki Jazzowe to hołd dla wybitnych artystek i artystów, którzy pozostawili po sobie trwałe ślady w historii muzyki. Ich początki sięgają jeszcze czasów Leopolda Tyrmanda – pierwszego wielkiego popularyzatora jazzu w Polsce. Składa się na nie seria odbywających się w całym kraju imprez, idealnie wpisująca się w jesienną, nieco melancholijną aurę.

W tym roku nasza scena zostanie opanowana przez utalentowanych muzyków z zespołu Brunershaft, którzy zaserwują nam niezapomniane aranżacje utworów takich twórców jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta czy Krzysztof Komeda. W programie nadchodzącego koncertu znajdą się także piosenki kojarzone z przemijaniem, melancholią i jesienną zadumą.

Kwartet Brunerschaft rozpoczął swoją przygodę z muzyką jazzową jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia, a w roku 2001 zespół pojawił się podczas pierwszej edycji Jazz Od Nowa Festiwal. Obecny Brunerschaft’23 to zespół składający się z muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym i niekwestionowanym dorobkiem artystycznym.

Już 2 listopada 2023 roku czeka nas wieczór pełen muzyki, emocji i refleksji. Niech ten wyjątkowy koncert będzie hołdem dla artystek i artystów, którzy odeszli, ale pozostawili nam niezapomniane dziedzictwo muzyczne. Dołączcie do nas i wspólnie uczcijmy ich pamięć.

Skład zespołu:

Marek Marszałek – saksofon tenorowy,

Waldemar Franczyk – perkusja,

Andrzej Bruner Gulczyński – kontrabas,

Igor Nowicki – fortepian.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39