„Z profesor Jeżynką na tropie nauki”
Edukacja

„Z profesor Jeżynką na tropie nauki”

  • Wydarzenie archiwalne: 16.03.2024
Miejsce:
ZOO BydgoszczBydgoszcz, ul. Gdańska 173-175

Obwieszczamy wszem i wobec, że 16 marca 2024 r. w bydgoskim zoo odbędą się warsztaty badawcze pn. „Z profesor Jeżynką na tropie nauki”.

Jeżynka to nasza samiczka jeżozwierza południowoafrykańskiego, która w tym roku została jedną z piętnastu ambasadorów Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Wraz z innymi ambasadorami będzie opowiadała o badaniach naukowych w ogrodach zoologicznych i akwariach.

Natomiast podczas warsztatów badawczych, na które zapraszamy o godz. 9:30 lub 12:00  profesor Jeżynka zaproponuje udział w rodzinnych zadaniach badawczych. Przy pomocy między innymi lupy, mikroskopu, wagi, miary odkryjecie swój talent naukowca. Będziecie mierzyć, ważyć, wąchać, dotykać, obserwować, porównywać i eksperymentować w oparciu o przygotowane eksponaty.

Na zakończenie wspólnie nakarmimy dwa gatunki zwierząt.

Na warsztaty badawcze „Z profesor Jeżynką na tropie nauki” wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl . Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej). O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 40 zł od osoby (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo).Źródło: Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy