<i>Z lotu ptaka</i>, wystawa fotografii Karola Kopczyńskiego
Sztuki wizualne

Z lotu ptaka, wystawa fotografii Karola Kopczyńskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 13.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Rejonowa Biblioteka Publiczna w SzubinieSzubin, ul. Kcyńska 11
Zapraszamy do galerii Na Piętrze w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie na wystawę fotograficzną Karola Kopczyńskiego.

Karol Kopczyński jest mieszkańcem Szubina. Ma 37 lat. Fotografią zajmuję się od 2005 roku. Od lat związany zawodowo z Pocztą Polską, uczestnik wypraw fotograficznych do Czarnobyla (przed wojną) i wyprawy humanitarnej do Ukrainy (w trakcie wojny). Mówi o sobie: „Interesuje mnie głównie fotografia portretowa. Przygodę z dronem zacząłem w roku 2015, jednak była to przygoda nieudana i na długi czas porzuciłem pomysł fotografii i filmowania z powietrza. W roku 2021 ponownie powróciłem do tego tematu, zakupiłem nowy sprzęt i postanowiłem jeszcze raz spróbować. Rozwój technologii samych dronów oraz jakości zdjęć czy nagrań, które dzięki nim można wykonać sprawiły, że zachwyciłem się tą dziedziną fotografii. Niezliczone możliwości perspektywy, pozwalają wykorzystać piękno krajobrazu, architektury czy okolicy jako element ujmującej kompozycji. Nawet najbardziej pospolite obiekty takie jak boisko, rzeka, płyta rynku itd. wyglądają z powietrza niesamowicie”.

Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki do 23 lutego 2023 roku.

 

 

Źródło: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie