XXI Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa pokonkursowa
Sztuki plastyczne

XXI Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa pokonkursowa

  • Wydarzenie archiwalne: 20.10.2024
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w ToruniuToruń

Wystawę w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu można oglądać do 30 listopada 2024 roku.

To już XXI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, organizowanego przez nas tkackiego biennale, a wystawa pokonkursowa jest szczególnym wydarzeniem na kulturalnej mapie kraju. Do KPCK w Bydgoszczy co dwa lata zgłaszają się ludzie, którzy twórcze spełnienie odnajdują właśnie w tkactwie. Pracują w klubach tkactwa artystycznego w wielu miastach, tworzą indywidualnie, także w warsztatach wiejskich, odziedziczonych po przodkach wraz z techniką i tradycją. Nie zraża ich bardzo trudny sposób okazywania twórczej ekspresji, wymagający talentu, skupienia, cierpliwości i niezwykłej wyobraźni. Pracują dla własnej satysfakcji i radości, ale też chcą się nią z nami podzielić. Ponad 40 lat przeglądu to tysiące fascynujących prac, wgląd we wszelkie rodzaje technik i form tkackich, pełne spektrum od tkaniny artystycznej po ludową.

Po raz drugi gościmy z wystawą w zaprzyjaźnionej instytucji – Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. W pięknych muzealnych wnętrzach zobaczymy prace wybranych artystów. Zobaczycie Państwo prace zaskakujące techniką, jakością wykonania, intrygujące i piękne. W naszym regionie tkaniny eksponuje się rzadko, ten przegląd jest największym tkackim forum, dlatego gorąco zapraszamy do oglądania tej niezwykłej wystawy! Zapewniamy, że zauroczy nie tylko miłośników tkactwa.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 



Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy