XX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa pokonkursowa
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

XX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa pokonkursowa

  • 15
    października (sobota), godz. 12:00
Miejsce:
Muzeum Etnograficzne w ToruniuToruń

Kolorowo, przytulnie i po prostu pięknie, prace, które zobaczycie Państwo na wystawie, zaskakują techniką, jakością wykonania, zachwycają swoim wyglądem. Reprezentują wszelkie rodzaje technik i form tkackich od tkaniny artystycznej po ludową. Słowo „amatorski” już dawno powinno zniknąć z tytułu Przeglądu, który daje Państwu okazję co dwa lata obcować z tą unikatową ale jakże bliską ludzkiej naturze twórczością.


Zapraszamy na wernisaż .Tym razem wybrane przez Jury prace pokażemy w Muzeum Etnograficznym w Toruniu przy Wałach gen. Sikorskiego 19, będzie okazja poznać i porozmawiać z twórczyniami i twórcami pięknych tkanin.


wstęp wolny


AKTUALIZACJA


Szanowni Państwo,

dnia 13 września 2022 roku Jury w składzie:

Lidia Zganiacz – starszy kustosz – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – przewodnicząca,

Kinga Turska Skowronek – starszy kustosz – Muzeum Etnograficzne w Toruniu,

Wojciech Kowalczuk – starszy kustosz – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie,

dokonało oceny prac nadesłanych na XX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, wybrało tkaniny na wystawę, przyznało nagrody i wyróżnienia (lista zakwalifikowanych 88 autorów poniżej). Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym im. M. Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu w dniach od 15 października do 30 listopada 2022 roku a obfitą fotorelację z wystawy na stronach www.kpck.pl, www.galeria.kpck.pl

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczysty, połączony z wręczeniem nagród wernisaż wystawy, który odbędzie się 15 października o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym przy Wałach gen. Sikorskiego 19 w Toruniu.



  1. Wiera Aleksiejuk, Hajnówka wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    2. Monika Berezowska, Warszawa

    3. Danuta Bolek, Pomiechówek

    4. Klaudia Borzęcka, Tarnów

    5. Anna Brożek, Zielona Góra I nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    6. Maria Chrościelewska, Nowoberezowo

    7. Barbara Delakowicz, Warszawa

    8. Helena Dolisz, Kołobrzeg wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    9. Jarosława Druch, Łódź

    10. Elżbieta Fedor, Olsztyn III nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    11. Anna Fiderkiewicz, Warszawa

    12. Aneta Flisiak, Abramów

    13. Jolanta Gałązka, Warszawa

    14. Marzenna Gawrońska, Kołobrzeg

    15. Małgorzata Gąsiorek, Wola Załężna

    16. Helena Gołko, Trofimówka

    17. Anna Gregorczyk, Naterki wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    18. Dorota Grzelak, Tarnowa wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    19. Anna Gucia, Zielona Góra

    20. Alina Hejna, Kwidzyn III nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    21. Iwona Herbuś-Iwaniuk, Czarna Białostocka

    22. Elżbieta Janczewska, Warszawa

    23. Justyna Jóźwiak, Włocławek

    24. Marianna Kałdun, Kożanówka nagroda w kategorii tkanina ludowa inne techniki

    25. Urszula Kamocka, Pruszków

    26. Lucyna Kędzierska, Wasilków I nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    27. Alicja Kłosowicz, Gubin

    28. Sabina Knoch, Szczepki III nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    29. Sabina Knoch, Szczepki nagroda w kategorii tkanina ludowa inne techniki

    30. Ilona Kobylińska-Konieczna, Swarzędz

    31. Alicja Kochanowska, Janów I nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    32. Hanna Kończak, Gdańsk III nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    33. Anna Korsak, Hajnówka

    34. Ewa Korycińska, Warszawa

    35. Stanisława Kowalewska, Nowy Holeszów nagroda w kategorii tkanina ludowa inne techniki

    36. Anna Krajewska, Olsztyn

    37. Urszula Kułakowska, Olsztyn

    38. Krystyna Kurgan, Olsztyn

    39. Krystyna Linder-Kopiecka, Latchorzew

    40. Lena Lipińska, Włocławek

    41. Elżbieta Ludwiczak, Zielona Góra wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    42. Krystyna Maklakiewicz, Olsztyn

    43. Lucyna Michnowicz, Zielona Góra wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    44. Halina Mikołajczak, Warszawa

    45. Maria Mikuta, Zielona Góra wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    46. Małgorzata Mosiej, Lipków wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    47. Jadwiga Możejko, Makowlany II nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    48. Natalia Mrozowiak, Toruń

    49. Adam Nidzgorski, Marsylia

    50. Karolina Nowaczyk, Czerwonak

    51. Ludwika Olszewska, Prudnik

    52. Maria Oniszk, Warszawa

    53. Zofia Oyrzanowska, Warszawa

    54. Małgorzata Pepłowska, Ruchna III nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    55. Maria Piekarska, Feliksów

    56. Anna Pilch, Bystrzyca

    57. Grażyna Pogorzelska, Wrocław wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    58. Helena Pryzmont, Wasilówka II nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    59. Teresa Pryzmont, Wasilówka wyróżnienie w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    60. Romualda Puzanowska, Marchelówka

    61. Sława Radtke, Bydgoszcz

    62. Danuta Radulska, Wasilków II nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    63. Karolina Radulska, Popiełówka

    64. Beata Rakoczy, Chodecz wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    65. Bernarda Rość, Szaciłówka III nagroda w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    66. Marzena Ruchlicka, Stare Babice

    67. Dorota Sieniuć, Hajnówka II nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    68. Anna Sienkowska, Sobótka

    69. Ludgarda Sieńko, Janów wyróżnienie w kategorii tkanina ludowa dwuosnowowa

    70. Elżbieta Soszyńska, Warszawa

    71. Janina Spisak, Koszalin

    72. Amelia Strzępek, Włocławek

    73. Janina Szczygielska, Warszawa

    74. Wiesława Szlachtowicz, Olsztyn wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    75. Emilia Sznajder, Przeźmierowo

    76. Krystyna Szydło, Warszawa

    77. Ewa Szymańska, Warszawa

    78. Renata Śliwka, Szczęsne

    79. Marianna Telus, Opoczno nagroda w kategorii tkanina ludowa inne techniki

    80. Maria Trzcińska, Warszawa

    81. Anna Walczak, Dobre Miasto I nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    82. Halina Witkowska, Wrocław wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna

    83. Ania G., WTZ Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

    84. Dorota Wulczyńska-Kieloch, Wojciechów

    85. Teresa Zadroga, Dobre Miasto

    86. Łukasz Zając, Warszawa

    87. Barbara Ziniewicz, Olsztyn II nagroda w kategorii tkanina artystyczna

    88. Barbara Zysman, Bartąg


Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego:



 



Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05