XVIII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”: Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

XVIII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Zabytki naszego regionu”: Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?

  • Wydarzenie archiwalne: 10.06.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

W tym roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprosiło młodych pasjonatów przeszłości do udziału w XVIII Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Zabytki naszego regionu”. Wręczenie nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego nastąpi już 10 czerwca o godz. 12:00 w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy.

Konkurs, w którym brali udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa, odbywał się pod hasłem „Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?”. Pytanie to stało się impulsem do powstania wielu naprawdę interesujących prac opisujących zabytki naszego województwa. Uczestnicy opowiedzieli w nich o sekretach obiektów ze swoich rodzinnych stron.

10 czerwca najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas finału organizowanego w siedzibie KPCK w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6.  Uroczystość uświetni koncert uczniów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wstęp wolny.

Zadanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01