XVII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM WE WŁOCŁAWKU
Dziedzictwo

XVII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM WE WŁOCŁAWKU

  • Wydarzenie archiwalne: 11.12.2022
Miejsce:
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Muzeum EtnograficzneWłocławek, Bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego 6
W dniu 11 grudnia (niedziela), w godzinach od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 po dwóch latach przerwy odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Muzealne jarmarki wprowadzają w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i są ciekawą alternatywą dla oferty komercyjnej proponowanej przez supermarkety.

Na kilkudziesięciu stoiskach przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych i rękodzielników pojawią się tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz przedmioty mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty. Stoiska z przysmakami przygotują koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa ekologiczne oraz producenci tradycyjnych specjałów.

Wystawcy postarają się, żeby i w tym roku asortyment był urozmaicony. Z pewnością nie zabraknie (kto wie J) bombek, łańcuchów, aniołków, gwiazdek, mikołajków, bałwanków oraz wielu innych ozdób ze słomy, bibuły, suszonych owoców, szyszek, masy solnej, wełny, kordonka itp. Wyjątkowymi prezentami mogą okazać się rzeźby ludowe, zabawki, wyroby garncarskie i kowalskie, haftowane bieżniki, serwetki, biżuteria, torby oraz bombki z dedykacjami malowanymi na miejscu. Na smakoszy czekać będą stoiska z ciasteczkami i ciastami świątecznymi, miodem, kawą, herbatą, potrawami wigilijnymi, wędlinami, chlebem, przetworami z owoców i warzyw, serami przygotowanymi według tradycyjnych receptur.

Podczas świątecznych zakupów można będzie zobaczyć wystawę okolicznościową pt. „Wigilia na Kujawach” prezentującą tradycyjny wystrój izby i przygotowania do wieczerzy oraz nowo otwartą ekspozycję czasową poświęconą unikatowemu tematowi – etnograficznemu spojrzeniu na domowe sposoby wyrabiania serów pt. „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni”.

Najmłodszych zachęcimy do udziału w warsztatach malowania ozdób z papieru.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 5 zł

(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

SKANSEN W KŁÓBCE

dzisiaj
⟶ stała

Muzeum Historii Włocławka

dzisiaj
⟶ stała

GALERIA PORTRETU POLSKIEGO

dzisiaj
⟶ stała

FAJANS WŁOCŁAWSKI