XVI ZADUSZKI PLASTYCZNE
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

XVI ZADUSZKI PLASTYCZNE

  • Wydarzenie archiwalne: 08.11.2022
Miejsce:
Muzeum ZKiDWłocławek, Zamcza 10/12
Zaduszki plastyczne od szesnastu lat znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m.in. Henrykę Królikowską, Zdzisława Szmidta czy Franciszka Kwiatkowskiego. Dzięki Zaduszkom plastycznym pracownicy muzeum zdobyli wiele cennych informacji od gości o poszczególnych twórcach. Do muzealnego archiwum trafiły fotografie i dokumenty, a nawet dary w postaci dzieł – grafik, rysunków, ceramiki.
W tegorocznym spotkaniu kolejny raz będziemy wspominać artystów plastyków z Włocławka, regionu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w ostatnich 30 latach. Odrębnie, indywidualną prezentacją przypomnimy postać Leona Płoszaya (1902–1993) oraz Wita Płażewskiego (1932–2004) z okazji rocznicy urodzin. Jak każdego roku będzie można zobaczyć ostatnio pozyskane fotografie, dotąd publicznie nieprezentowane.

Prowadzący – Adam Zapora i Justyna Kwiatkowska – także w tym roku – liczą na wielu gości, którzy wspominając artystów, przytaczając anegdoty i zdarzenia, stworzą wyjątkową atmosferę spotkania.

Na Zaduszki plastyczne zapraszamy 8 listopada, o godz. 17.00, do gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12.

Wstęp: wolny

Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25