XV ZADUSZKI PLASTYCZNE
Wstęp wolny

XV ZADUSZKI PLASTYCZNE

  • Wydarzenie archiwalne: 04.11.2021
Miejsce:
Zbiory SztukiWłocławek, ul. Zamcza 10/12

Zaduszki plastyczne od piętnastu lat znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m.in. Henrykę Królikowską, Zdzisława Szmidta czy Franciszka Kwiatkowskiego. Dzięki Zaduszkom plastycznym pracownicy muzeum zdobyli wiele cennych informacji od gości o poszczególnych twórcach. Do muzealnego archiwum trafiły fotografie i dokumenty, a nawet dary w postaci dzieł – grafik, rysunków, ceramiki.

W tegorocznym spotkaniu kolejny raz będziemy wspominać artystów plastyków z Włocławka, regionu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w ostatnich 30 latach. Odrębnie, indywidualną prezentacją przypomnimy postać Jadwigi Sypniewskiej (1931–2020) z okazji 90. rocznicy urodzin. Jak każdego roku będzie można zobaczyć ostatnio pozyskane fotografie, dotąd publicznie nieprezentowane.


Prowadzący – Krystyna Kotula i Adam Zapora – także w tym roku – liczą na wielu gości, którzy wspominając artystów, przytaczając anegdoty i zdarzenia, stworzą wyjątkową atmosferę spotkania.

Na Zaduszki plastyczne zapraszamy już 4 listopada, o godz. 17.00, do gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Wstęp wolny.


Zaproszenie Zaduszki Plastyczne DL1Zaproszenie Zaduszki Plastyczne DL2


Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25