XV Jarmark Ekologiczny z królewną Anną
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Inne

XV Jarmark Ekologiczny z królewną Anną

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
PodzamczeBrodnica
Niedzielę 24 lipca warto spędzić w Brodnicy na XV Jarmarku Ekologicznym „Jarmarku z królewną Anną”. Na Przedzamczu czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Przez cały czas trwania imprezy promować będziemy produkty wieprzowe na towarzyszącym Jarmarkowi „Pikniku Wieprzowym” organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą z Przysieka. Nie zabraknie również potraw regionalnych, które przygotują do degustacji panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Początek imprezy zaplanowano na godz. 13:00.

Jarmark Ekologiczny „Jarmark z królewną Anną” to impreza dobrze znana mieszkańcom miasta i regionu oraz turystom odpoczywającym na Pojezierzu Brodnickim. Na tych, którzy zechcą spędzić niedzielę miło i rodzinnie na Przedzamczu czeka moc atrakcji. Stanie tam kilkadziesiąt stoisk: z żywnością ekologiczną, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi.

Będą konkursy o tematyce dotyczącej produktów z wieprzowiny, bezpieczeństwa i ekologii. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Na scenie od godziny 13:00 będą odbywać się koncerty, na parkingu przy Pałacu Anny Wazówny będzie działało Miasteczko Medyczne. Dzieci będą mogły skorzystać za darmo z wesołego miasteczka. Nie zabraknie też spotkań z historią i archeologią, pokazów ratownictwa medycznego, prezentacji sprzętu policyjnego i strażackiego.

Na scenie wystąpią między innymi zespół: Wesołe Kumoszki, Trio Mariachi, kilkudziesięcioosobowa orkiestra dęta z Mykanowa wraz z zespołem tanecznym i zespół Maraquja.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Brodnicy, współorganizatorami Muzeum w Brodnicy Partnerami XV Jarmarku Ekologicznego „Jarmarku z królewną Anną” są: Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Stowarzyszenie Ekołan, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. PGK, MPWiK, PEC.

Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki.

Firmy, organizacje i osoby prywatne, które chciałyby uczestniczyć w Jarmarku jako wystawcy mogą zgłaszać swój udział do 10 lipca na adres emailowy: isugalska@brodncia.pl lub zmarciniak@brodnica.pl oraz dzwoniąc pod nr telefonu: 056 49 30 616 lub 056 49 30 363