XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wyniki, film z wystawy
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wyniki, film z wystawy

  • Wydarzenie archiwalne
Ikona Miejsce
Galeria SLiNBydgoszcz, Grodzka 7

Szanowni Państwo, nie możemy pokazać Wam zdjęć z wernisażu, ale poniżej prezentujemy wyniki wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac.

Dnia 6 lipca 2020 roku Jury w składzie:

Kinga Turska Skowronek – starszy kustosz – Muzeum Etnograficzne w Toruniu – przewodnicząca,

Lidia Zganiacz – starszy kustosz – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,

Jagoda Krajewska – artysta plastyk – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi,

Wojciech Kowalczuk – starszy kustosz – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie,

dokonało oceny prac nadesłanych na XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, wybrało tkaniny na wystawę, przyznało nagrody i wyróżnienia (lista zakwalifikowanych autorów poniżej). Wystawę można oglądać w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w dniach od 25 lipca do 5 września 2020 roku oraz online na stronach www.kpck.pl, www.galeria.kpck.pl Pragniemy poinformować wszystkich, że nie będzie wernisażu, a uroczyste rozdanie nagród nastąpi na finisażu wystawy 5 września o godz. 12.00 w amfiteatrze przy Muzeum.

1. Barbara Aleksanderska, Zielona Góra

2. Łucja Bac, Zielona Góra

3. Bożena Balik, Łoziska

4. Anna Bałdyga, Mazuchówka, II nagroda

5. Monika Berezowska, Warszawa

6. Monika Bołtromiuk, Warszawa

7. Anna Brożek, Zielona Góra, I nagroda

8. Adrianna Brzycka, Żyrardów

9. Halina Buczyńska, Olsztyn

10. Justyna Bura, Hajnówka

11. Monika Burak, Węgorzewo

12. Halina Cegiełka, Bielszczyzna

13. Krystyna Czubik, Kołobrzeg

14. Maria Dąbrowska, Piła

15. Małgorzata Dinwebel-Owsian, Poznań, wyróżnienie

16. Marianna Domańska, Warszawa

17. Stanisława Dziok, Zielona Góra

18. Elżbieta Fedor, Olsztyn

19. Małgorzata Gąsiorek, Wola Załężna

20. Grażyna Gąsowska, Stare Babice, III nagroda

21. Teresa Gilińska, Hornówek

22. Adela Gittel, Kołobrzeg

23. Danuta Gołębiewska, Warszawa

24. Helena Gołko, Trofimówka, wyróżnienie

25. Maria Elżbieta Grabowska, Warszawa, wyróżnienie

26. Anna Gregorczyk, Naterki, I nagroda

27. Elżbieta Hadała, Stare Babice

28. Alina Hejna, Kwidzyn

29. Agnieszka Iwanicka, Korycin, wyróżnienie

30. Maria Jagodzińska, Warszawa

31. Zenaida Jakuć, Hajnówka

32. Elżbieta Jelińska, Przeźmierowo

33. Mirosława Jesionowska, Zielona Góra

34. Barbara Kalinowska, Naterki

35. Marianna Kałdun, Kożanówka

36. Urszula Kamocka, Pruszków

37. Lucyna Kędzierska, Wasilków, III nagroda

38. Alicja Kłosowicz , Gubin

39. Sabina Knoch, Nowinka, II nagroda

40. Alicja Kochanowska, Janów, I nagroda

41. Bożenna Kokosza, Warszawa

42. Anna Kołodziejczak, Poznań, wyróżnienie

43. Bożenna Korlak, Łazy, III nagroda

44. Stanisława Kowalewska, Nowy Holeszów, III nagroda

45. Anna Krajewska, Olsztyn

46. Małgorzata Książek, Ożarów Mazowiecki, wyróżnienie

47. Urszula Kułakowska, Olsztyn

48. Grażyna Latuszek, Zielona Góra

49. Danuta Lewandowska, Kiewry, II nagroda

50. Elżbieta Ludwiczak, Zielona Góra

51. Elżbieta Łabęda, Magdalenka, II nagroda

52. Grażyna Ławniczak, Poznań

53. Agata Maj, Warszawa

54. Krystyna Maklakiewicz, Olsztyn

55. Lucyna Michnowicz, Zielona Góra

56. Małgorzata Mosiej, Lipków, II nagroda

57. Jadwiga Możejko, Makowlany

58. Karolina Nowaczyk, Czerwonak

59. Barbara Ostapowicz, Kołobrzeg

60. Joanna Pasynkiewicz, Warszawa

61. Anna Pilch, Bystrzyca

62. Irena Piskunowicz, Zielona Góra

63. Grażyna Pogorzelska, Wrocław, I nagroda

64. Jolanta Pokarowska, Warszawa

65. Teresa Pryzmont, Wasilówka, I nagroda

66. Romualda Puzanowska, Marchelówka, I nagroda

67. Sława Radtke, Bydgoszcz

68. Rita Radzimowska, Poznań

69. Bernarda Rość, Szaciłówka

70. Jadwiga Rydzewska, Warszawa

71. Agata Ryszkowska, Baranowo

72. Jolanta Sawicka, Olszewnik

73. Irena Skorupska, Kamianki Czabaje, II nagroda

74. Emilia Sowa, Zielona Góra

75. Halina Stankowska, Zielona Góra, wyróżnienie

76. Roma Stępień, Warszawa

77. Hedvika Subertova, Warszawa

78. Irena Szaferska, Zielona Góra

79. Wiesława Szlachtowicz, Olsztyn

80. Emilia Sznajder, Przeźmierowo

81. Ewa Szymańska, Olesin

82. Renata Śliwka, Szczęsne

83. Marianna Telus, Opoczno, wyróżnienie

84. Dorota Tomaszewska, Poznań

85. Anna Urbanowicz, Poznań

86. Józef Wijata, Opoczno

87. Halina Witkowska, Wrocław

88. Ilona Wróblewska, Legionowo

89. WTZ IPiN, Warszawa, wyróżnienie specjalne

90. Dorota Wulczyńska-Kieloch, Wojciechów

91. Wanda Zięty, Warszawa

92. Barbara Ziniewicz, Olsztyn, wyróżnienie

93. Barbara Zysman, Bartąg, III nagroda


 


TKANINA ARTYSTYCZNA



TKANINA TRADYCYJNA



Film z wystawy:



wyniki Przeglądu Tkaniny 2020 w wersji pdf


Sponsorzy:



 



Źródło: Galeria Slin

Powiązane wydarzenia