XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa
Sztuki wizualne

XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa

  • Wydarzenie archiwalne: 09.10.2021
Miejsce:
MZKiD Zbiory SztukiWłocławek, Zamcza 10-12
Zapraszamy wszystkich na niecodzienne wydarzenie, jakim jest uroczyste otwarcie wystawy malarstwa, połączone z wręczeniem nagród i podsumowaniem konkursu, tym razem odbywające się w spichrzu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Na ekspozycji będzie można obejrzeć 160, z 600 nadesłanych, ekscytujących prac artystów intuicyjnych z całej Polski. W tym roku, Jury po burzliwych obradach, wyłoniło aż 31 laureatów spośród 108 twórców wybranych do wystawy. Autentyczna, pełna emocji i koloru sztuka, obrazy tworzone różnymi technikami malarskimi, w swojej treści sięgające często do zakamarków ludzkiej psychiki nie pozostawią widza obojętnym. Ten największy i najważniejszy w Polsce przegląd malarskich outsiderów trzeba koniecznie zobaczyć. Jako bonus, w sąsiedniej sali, wystawa „Rzeźba Stanisława Zagajewskiego”, wielkiego artysty z kręgu art brut.

Jeśli nie dotrzecie Państwo na wernisaż gorąco zapraszamy do Włocławka do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Zbiory Sztuki w spichrzu przy ulicy Zamczej 10/12. Wystawa będzie prezentowana do 28 listopada 2021.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05