X Urodziny Kolektywu Teraz | Spektakl teatru improwizacji
Teatr / Kabaret

X Urodziny Kolektywu Teraz | Spektakl teatru improwizacji

  • Wydarzenie archiwalne: 10.12.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Już 10 grudnia 2022 roku wspólnie obchodzić będziemy 10. urodziny Grupy TERAZ (obecnie działająca jako Kolektyw TERAZ)! Jest to pierwsza grupa teatru improwizacji założona w Toruniu w grudniu 2012 roku, która popularyzuje tę formą sztuki na terenie naszego miasta oraz udziela się w społeczności improwizatorów w całym naszym kraju.

Efektem tych działań jest kilka autorskich formatów, setki zagranych spektakli oraz międzynarodowy Festiwal Teatrów Improwizacji JO!. Byli i obecni członkowie grupy TERAZ współtworzą m.in. Thornet (impro sci-fi), toruński Teatr RESET, wrocławski teatr improwizacji Gambit, Obcas ujemny, Spiritus Movens, Walentynowicz i jego brat, warszawsko-wrocławski teatr eksperymentalno-ekstremalny Syndykat Beki.

Wieczór będzie sentymentalną podróżą od źródła aż po dzisiejsze czasy. W pierwszej części wieczoru w krótkim secie składającym się z gier impro wystąpią oryginalni założyciele Grupy TERAZ. Następnie wraz z improwizatorami z całego kraju zostanie zagrany spektakl oparty o prezentację związaną z anegdotami, starymi zdjęciami i wydarzeniami z historii grupy TERAZ. A wszystko to, aby Wam droga publiczności przysporzyć ogrom śmiechu wraz z nutką nostalgii i sentymentu! A po wszystkim… a po wszystkim zapraszamy Was na wspólne świętowanie wraz z jubilatami!

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39