Logo partnera
Muzyka i taniec

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

  • Wydarzenie archiwalne: 11.11.2021
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
W Święto Niepodległości wokaliści z całej Polski zmierzą się z tematyką patriotyczną.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, którzy ukończyli 15 lat, a także zespoły (2-8 osób).  Celem Festiwalu jest upowszechnianie treści patriotycznych oraz wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne.  Jury oceniać będzie dobór repertuaru, technikę wokalną, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Eliminacje do Konkursu odbywać się będą na podstawie nagrań.

Nagranie wybranego utworu o charakterze patriotycznym należy przesłać na adres konkurs@ckbb.pl wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszenia do 25.10. 2021r.

Prezentacje konkursowe 11 listopada o 12.00. Wstęp wolny.

Gwiazdą koncertu laureatów będzie Natalia Kukulska z Atom String Quartet i Michałem Dąbrówką.
Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Ostatni album Natalii- “Czułe struny”, zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy- zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina.
Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.

Koncert laureatów godz. 18.00. Bilety po 50 zł do kupienia w kasie CK “Browar B.” i na biletyna.pl

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.:54 427 02 30

Powiązane wydarzenia

07
grudnia (środa), godz. 19:00

10 Tenorów