Występ Zespołu „Rzgowianie”
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

Występ Zespołu „Rzgowianie”

  • Wydarzenie archiwalne: 28.05.2022
Miejsce:
Muzeum ZKiD, skansenKłóbka
Zwiedzający w sobotę 28 maja br. Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce, o godz. 12.00, mogą liczyć na dodatkową atrakcję w postaci występu Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie” w Koncercie wiosennym z przytupem.
Zespół utworzony został przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie w roku 1985. Inauguracyjny występ „Rzgowian” odbył się 30 kwietnia tego samego roku, podczas którego tancerze zaprezentowali się w suicie mazowieckiej. Do 1987 r. grupa taneczna w składzie 16-osobowym brała udział w imprezach na szczeblu gminy, stopniowo poszerzając swoje szeregi i wzbogacając repertuar. Od 1988 r. zespół uczestniczył w międzynarodowych wydarzeniach folklorystycznych. W swojej 37-letniej działalności „Rzgowianie” prezentowali tańce następujących regionów: łowickie, krakowskie, rzeszowskie, lubelskie, góralskie, nowosądeckie, szlacheckie, spiskie. Obecnie Zespół Pieśni i Tańca liczy 112 członków, ćwiczy w czterech grupach wiekowych, a do tańca przygrywa mu 4-osobowa kapela. W Kłóbce wystąpią dwie najstarsze grupy, z którymi pracują Renata Furga i Jarosław Rychlewski.
Jeśli dopisze pogoda, to od godz. 11.00 kramy z wyrobami sztuki i rękodzieła ludowego wystawi czterech regionalnych twórców.
Zachęcamy do odwiedzenia skansenu. Wstęp w cenie obowiązujących biletów.

Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87-800 Włocławek
tel.: 54 232 36 25