Wystawy MetaMemory 1977 – ∞, Józef Żuk Piwkowski
Sztuki wizualne

Wystawy MetaMemory 1977 – ∞, Józef Żuk Piwkowski

  • dzisiaj
    ⟶ DO 17.09
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum FotografiiBydgoszcz, Karpacka 52

Wystawa MetaMemory 1977 - ∞ to konceptualna 47. rocznica 27. urodzin – czyli początków projektu MetaMemory, autorstwa Józefa Żuka Piwkowskiego, fotografa i filmowca, zaangażowanego w wiele autorskich projektów artystycznych.

17 lipca 1977 roku Żuk rozpoczął realizację idei fotograficznej, która polegała na codziennym wykonywaniu autoportretu. To wszystko trwa do dziś, lecz także w wersji multimedialnej i sieciowej, angażującej inne osoby i artefakty.

W Muzeum Fotografii twórca zaprezentuje fragmenty historii tytułowego projektu, a także związane z nim studio PortretuWielokrotnego. Jest to wynalazek XIX wieku, ku któremu zwracali się inny, wielcy artyści, m.in. Witkacy. Owe studio posłuży do robienia zdjęć zainteresowanym oraz będzie dostępne dla innych fotografów, co czyni z MetaMemory wystawę interaktywną.

MetaMemory 1977 - ∞ to wystawa, która wpisuje się w cykl ekspozycji, uświetniających jubileusz 20-lecia Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, który przypada w tym roku.

Więcej informacji na temat wystawy, paneli dyskusyjnych i studia PortretuWielokrotnego wkrótce m.in. tu:

www.muzeumfoto.byd.pl
www.metamemory.pl