Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa | WYPUKŁODRUK z cyklu 5 pracowni | Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK

  • Wydarzenie archiwalne: 05.11.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W listopadzie przygotowaliśmy dla Was kolejną część prezentacji prac studentów i wykładowców składającej się z pięciu pracowni Katedry Grafiki WSzP UMK. Realizowany od kilku lat projekt wystawienniczy, został przerwany przez ograniczenia związane z pandemią. Zbliżające się wydarzenie stanowi kontynuację naszego cyklu.


W tegorocznej odsłonie zobaczymy grafiki studentów Pracowni Wypukłodruku oraz wykładowców ją prowadzących – prof. dr hab. Marka Basiula i dra hab. Michała Rygielskiego prof. UMK.


Celem zajęć w pracowni druku wypukłego jest kształtowanie osobowości twórczej studentów, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości na otaczającą rzeczywistość i zachodzące w niej zjawiska. Ważnym elementem kształcenia jest poznawanie warsztatu graficznego, rozumianego jako połączenie manualnych zdolności z kreatywnym myśleniem. Program pracowni zakłada poznawanie różnych rodzajów techniki od klasycznego drzeworytu po tzw. druki naturalne. Ważnym elementem edukacji jest wykształcenie nawyku czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym i sferze działań twórczych.


Ideał artysty grafika łączącego w sobie kult doskonałego rzemiosła z szeroką humanistyczną kulturą i edukacją uniwersytecką stanowi cel generalny kształcenia studentów i ma ścisły związek z pojęciem toruńskiej szkoły grafiki, które ten ideał określa.


Wystawa czynna od 5 do 26 listopada 2021 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00. Wstęp wolny.
Artykuł Wystawa | WYPUKŁODRUK z cyklu 5 pracowni | Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39